Zachęcamy do zapoznania się z propozycją programową Głównej Kwatery ZHP na rok harcerski 2012/2013, przygotowanej z okazji 20-lecia uchwalenie obywatelstwa w Unii Europejskiej. Jej zadaniem jest zachęcenie drużyn i gromad do włączenia do rocznych programów tematyki europejskiej i skautowej, nie zapominając o poznawaniu i promowaniu swoich regionów. Propozycję wyznacza siedem drogowskazów:

• Na europejskim szlaku,
  • Historia i tradycje,
  • Sport,
  • Znani Europejczycy,
  • Jak to powiedzieć,
  • Zintegrowana Europa,
  • Złap kontakt.

Realizując wybrane tematy, będziecie mogli znacząco rozwinąć swoją wiedzę i umiejętności, nawiązać wiele niesamowitych kontaktów, po prostu - przeżyć jedyną w swoim rodzaju harcerską przygodę.

Zachęcamy wszystkie drużyny i gromady do inspirowania się materiałami i pomysłami zawartymi w tej propozycji.

Dodatkowe informacje oraz materiały będące dla was inspiracją znajdziecie w zakładce ,,Inspiracje".

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach - więcej informacji w zakładce ,,Konkursy".

PONAD GRANICAMI