Propozycje programowe 2014/2015 już w tym tygodniu!

02-07-2014 10:12 przez Marceli Ratajczak

W tym tygodniu moc propozycji!

Główna Kwatera ZHP przygotowała dla drużynowych i programowców kilka propozycji programowych na rok harcerski 2014/2015. Od jutra pojawiać się będą na www.propozycje.zhp.pl i na issuu.com/zhp_pl

Mamy dla Was propozycję przygotowaną z okazji 100. rocznicy powstania Legionów, których działania doprowadziły do odzyskania Niepodległości w Listopadzie 1918 r. i Betlejemskie Światło Pokoju. Zaprezentujemy też propozycję "BUM!", dotyczącą edukacji dla bezpieczeństwa, w tym reagowania podczas sytuacji kryzysowych. Nieco później "W zdrowym ciele zdrowy druh" - głównej propozycji na rok harcerski 2014/2015. W lipcu pojawi się propozycja "Teraz Afryka", przygotowywana wraz z Fundacją Ekonomiczną Polska - Afryka Wschodnia.

"W zdrowym ciele zdrowy druh" oraz "Teraz Afryka" są to propozycje drukowane, które drużynowi oraz kadra programowa otrzyma na początku roku harcerskiego, a już teraz prezentujemy je tym wszystkim, którzy w wakacje będą planować pracę na przyszły rok harcerski.

Można spodziewać się także szczególnej, kilkuletniej propozycji  "Turniej zastępów".

Od kilku dni można też korzystać z "Teki drużynowego: Harcerze i harcerki w Powstaniu Warszawskim". Niedługo ukaże się również specjalny poradnik naborowy - "Wrześniowe poruszenie"!

Wszystko podsumujemy specjalną publikacją "Wachlarz możliwości", opisującą wszystkie wydane do tej pory propozycje programowe! Każda z nich zawiera mnóstwo wiadomości merytorycznych, nowe sprawności i scenariusze zbiórek dla wszystkich pionów metodycznych.

Obserwuj stronę ZHP na Facebooku, propozycje.zhp.pl, harcerskie Issuu! i stronę zhp.pl. Już dziś pomyśl o nadchodzących programowych wyzwaniach!

phm. Aleksandra Tasz

instruktor Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP