Harcerstwo w ruchu! Poznaj kierunki uchwały programowej

11-06-2014 13:52 przez Marceli Ratajczak

W grudniu 2013 roku 38. Zjazd ZHP przyjął uchwałę programową.
Określając kierunki, podkreślając ponadczasowy charakter harcerskich działań i nawiązując do najważniejszych aspektów pracy wychowawczej, uchwała opisuje idealne podejście do programu.

Ten tydzień poświęcimy na przybliżenie kierunków programowych.

HARCERSTWO W RUCHU

Jak często, mimo pięknej pogody, zamykałeś się ze swoimi harcerzami w harcówce? Ile razy prowadziłeś „siedzącą zbiórkę”. Najwyższy czas na rachunek sumienia!
Jednym z kierunków programowych jest „harcerstwo w ruchu”. Wyjdź w świat! Aktywnie angażuj czas swoich podopiecznych podczas zbiórek!
Ważna jest wszelka aktywność na świeżym powietrzu! Działanie na łonie natury uczy szacunku do przyrody.
Działając w kierunku „Harcerstwo w ruchu” propagujmy zdrowy styl życia, organizujmy piesze rajdy, wyprawy i biwaki. Wspólnie z drużyną zacznijmy uprawiać sporty. W zdrowym ciele zdrowy duch!

Wydział Inspiracji i Poradnictwa GK ZHP wypuścił również specjalną prezentację, przybliżającą drużynowym i instruktorom założenia uchwały programowej.

Możecie je znaleźć:
Prezi dla drużynowych